Top

Stěhování do Rakouska

Plánujete stěhování k naším jižním sousedům do Rakouska? Tak s tím vám rádi pomůžeme! Kromě stěhování po České republice nabízí naše firma Stěhování Staněk své služby také za hranicemi téměř po celé Evropě – zejména v zemích EU.

Poslat poptávku

Na skok k sousedům

Pokud si zvolíte právě naši společnost pro stěhování do Rakouska, určitě budete spokojeni. Stěhování do jiné země sice s sebou přináší více starostí a pečlivější plánování, ale náš tým zkušených pracovníků to hravě zvládne.

Když se řekne stěhování do cizí země, člověk si představí ohromnou dálku. To však neplatí pro Rakousko, které je od nás malý kousek – obzvlášť z Brna. Rozloha sousedního státu je podobná té naší, a tak máte jistotu, že vás nečekají tisíce kilometrů v autě a vy tak budete mít sílu nejen na řízení, ale také na stěhování.

Je však důležité si stěhování přichystat tak, aby se vešlo do jedné cesty. Díky tomu můžete ušetřit spoustu času.

Stěhování do EU máme v ruce

Naše firma má bohaté zkušenosti se stěhováním do zemí v rámci EU, v němž se právě Rakousko nachází. Stěhování po zemích EU s sebou přináší několik povinností navíc, ke kterým patří pár písemností ohledně přepravovaných věcí.

Při stěhování do země EU budete potřebovat:

  • Seznam stěhovaných věcí (počet kusů krabic, nábytků, pytlů)
  • Podepsané čestné prohlášení o vlastnictví stěhovaných věcí a o tom, že se jedná o věci použité
  • Zajištění parkování na místě vykládky (v místech, kde je zákaz stání, se musí domluvit výjimka na místním úřadě)
  • Pokud plánujete stěhování na víkend, musíte si zjistit dopravní omezení v daném místě pro určité typy vozidel

Pojištění především

Pojištění během přepravy vám zaručí Česká pojišťovna a.s., a to s krytím až do 5 milionu korun. Do pojištění je zařazen i prostor, kde se stěhování provádí. Samotný náklad je pojištěný po celou dobu stěhování, a to od přenášení, nakládání, převozu, vykládky a rozmisťování v cílové destinaci.

U nás si můžete své věci pojistit také tím, že si je necháte zabalit a demontovat. Díky našim odborným pracovníkům si můžete být jistí, že vaše věci dorazí na místo určení v pořádku.