Stěhování do a ze zahraničí

STĚHOVÁNÍ DO A ZE ZAHRANIČÍ

Přestěhovali jsme stovky bytů, domů a firem do celé Evropy a naopak.

Ukázka stěhování z italského Turína

Stěhování do zahraničí? Nový život začíná.

Příprava stěhování může potrápit. O to víc, když se jedná o tak důležitý krok v životě, jako je stěhování do zahraničí. V případě mezinárodního stěhování je třeba plánovat pečlivěji a někdy zařídit i celou řadu formálních náležitostí. Co vše vás může při stěhování do zahraničí překvapit?

 

Stěhování do zahraničí nebo zpátky domů

Příprava stěhování v rámci města není příliš složitá. Je možné si některé činnosti rozplánovat odděleně, část práce svěřit specializované firmě a část si obstarat vlastními silami.

Takové stěhování pak znamená nespočet cest osobním autem mezi původním bydlištěm a novou adresou, zejména v případě, kdy je třeba provést některé úpravy v novém domově.

Jak ale postupovat, když vás čeká stěhování do zahraničí? Tam je třeba vše naplánovat tak, aby mohla být realizována jen jedna cesta. Musíte se připravit s dostatečným předstihem a dohodnout se s profesionální firmou, která má se stěhováním do zahraničí zkušenosti. Stěhovací služby od nás můžete využít v případě, když se stěhujete z České republiky nebo ze zahraničí zpět domů. Jedno je třeba vyjasnit hned zpočátku. Jinou přípravu vyžaduje stěhování v rámci zemí EU a jinou přípravu stěhování mimo země EU.

 

Stěhování do zahraničí v rámci zemí EU

Otevřený pracovní trh přináší nové příležitosti mimo území České republiky. Stěhování v rámci EU tak využívá mnohem více osob. V čem se stěhování do EU liší? Pokud se jedná o stěhování do zahraničí v rámci zemí EU pak vás čeká jen několik málo povinností navíc. Obvykle se jedná o dokumentaci ke stěhovaným předmětům a dohody nejvhodnějšího termínu.

 

Při stěhování do země EU je třeba:

  • Připravit seznam stěhovaných věcí (počet ks krabic, pytlů, nábytku).
  • Seznam v češtině přeložit do jazyka cílové země, obvykle stačí němčina nebo angličtina.
  • Čestné prohlášení o vlastnictví věcí a o tom, že se jedná o použité osobní věci.
  • Zajistit parkování v místě vykládky, v ulicích, kde panuje zákaz stání je třeba domluvit výjimku na místním úřadě.
  • Pokud provádíte stěhování během víkendu, je třeba překontrolovat dopravní omezení pro některé typy vozidel.
  • Nechat si věci stěhovací firmou zabalit a demontovat. Tímto způsobem jim zajistíte bezpečí během celé cesty.
  • U některých zemí je třeba objednat místo na trajektu.

 

Mezinárodní stěhování mimo EU

Zde je třeba do vyřizování zapojit i celní úřad. Povinnosti, předpisy a postupy se liší podle cílové země, proto je vhodné obrátit se na specializovanou firmu s dostatečným předstihem a informovat se o veškerých dokumentech, které jsou s mezinárodním stěhováním spojeny.

Stěhujte se 100% zajištěním

Veškerý převážený a manipulovaný náklad je pojištěn u České pojišťovny a.s. do 5 000 000 Kč. Pojištěny jsou i zařízení a prostory, kde se stěhování provádí.
Náklad je pojištěn během přenášky, nakládky, převozu, vykládky a rozmisťování. Lze sjednat i pojistku přesně na míru Vaší potřebě, s vyšším krytím apod.

Akční nabídka – S námi ušetříte


NEÚČTUJEME KILOMETROVNÉ
při stěhování v Brně a do 30 km


Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34