Top

Montáže kuchyní IKEA

Zakoupení nových spotřebičů, kuchyňské linky a nábytku je jen prvním krokem na cestě k nové kuchyni. Stejně důležitá jako výběr a nákup je totiž i samotná instalace. Ta může být pro nejednoho člověka tvrdým oříškem a i po detailním plánování má tak rozsáhlý projekt možnost komukoliv snadno přerůst přes hlavu. Je proto určitě dobrý nápad zvážit, jestli není vhodné obrátit se na profesionály.

Poslat poptávku

Proč montáž kuchyně nechat na experty?

Myšlenka toho, že lze vše zvládnout svépomocí, je bezpochyby lákavá, ale je potřeba mít na paměti několik faktů. Především je důležité si uvědomit, že instalace kuchyně je velice obtížný úkol, se kterým mají ovšem právě odborníci řadu zkušeností a dokáží proto hledat řešení při jakýchkoliv možných komplikacích. Zároveň vědí, jak správně napojit spotřebiče na plyn, odpad nebo vodu, jak si poradit s případnými nutnými stavebními úpravami a zařídí, aby výsledek vypadal přesně podle zákazníkových představ. Mají navíc veškeré vhodné nářadí, které je při montáži potřeba a často se v běžné domácnosti nenajde. V neposlední řadě mají na svou práci pojištění, takže se není třeba obávat poškození zakoupených spotřebičů a nábytku ani ničeho jiného v místnosti.

Jak montáž probíhá?

Ze všeho nejdříve proběhne takzvané zaměření kuchyně, kdy si prostor buďto odborník, nebo sám zákazník správným způsobem změří. Tato měření budou základem pro všechny další kroky. Po zaměření následuje vytvoření plánu, tedy výběr konkrétního rozmístění všech vybraných výrobků. Jednak jsou dostupné online plánovače, existuje ale i možnost nechat si plán vyhotovit od profesionálních designerů. Pak už stačí zboží jen objednat a domluvit si samotnou instalaci. Ta zahrnuje montáž nábytku i kuchyňské linky, zapojení a zprovoznění veškerých spotřebičů a provedení jakýchkoliv případných úprav.