Jak postupovat při stěhování? Rady a tipy, co pomohou

Jak postupovat při stěhování? Rady a tipy, co pomohou

Jak postupovat při stěhování? Rady a tipy, co pomohou

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Pokud se ale na stěhování připravíte, nic nepodceníte a budete se držet našich rad, vše s přehledem zvládnete. Každé stěhování má několik fází. Jaké fáze to jsou a co během nich musíte udělat?

Příprava na stěhování

Vezměte si k ruce tužku, papír a kalendář a vše si pečlivě naplánujte. Vyberte vhodný termín stěhování, ideálně takový, aby nekolidoval s vašimi pracovními nebo jinými povinnostmi. Pokud to jen trochu jde, nenechávejte stěhování na poslední chvíli. 

Zvládnete stěhování svépomocí (za pomoci rodiny a kamarádů) nebo raději využijete služeb stěhovací firmy? Rozhodněte se, zda si vypůjčíte větší auto, vozík či využijete služeb profesionálů. Jakmile budete mít v této otázce jasno, objednejte si u stěhovací firmy termín, rezervujte si půjčení auta. Pamatujte, že o páteční a víkendové termíny obvykle bývá největší zájem, zvláště pak o ty na konci měsíce.

S dostatečným předstihem si také sežeňte papírové krabice, bublinkové fólie a další obalový materiál.

Pokud se nechcete starat o půjčení auta, krabic a obalového materiálu, volte profesionály v oboru – nás Stěhování Staněk.

Balení a označování

První krabice můžete zabalit klidně i měsíc před stěhováním. Dejte do nich však jen to, co už určitě nebudete potřebovat (například sezónní věci, knihy nebo sportovní vybavení). Krabice popište a je-li to možné, rovnou odvezte do místa nového bydliště.

S balením ostatních věcí začněte včas, rozhodně vše nenechávejte na poslední chvíli. Při balení postupujte systematicky, krabice a pytle popisujte. Na krabice napište nejen co v nich je, ale i do jaké místnosti věci v nich patří. Stěhováci vám poté krabice zanesou přímo do konkrétních pokojů ve vašem novém domově.

Všechny křehké věci zabalte do papíru či bublinkové fólie. Využít můžete i kuchyňské utěrky a ručníky. Krabice s křehkými věcmi musí být vždy úplně plná, věci se v ní při stěhování nesmí hýbat. Na krabici napište slovo KŘEHKÉ.

Opatrní buďte nejen v případě nádobí a dekorací, ale i v případě elektroniky. Pokud máte od spotřebičů a další elektroniky schované originální obaly, balte věci do nich. Pokud ne, improvizujte. Pamatujte, že lepší je vždy více obalového materiálu než méně.

Máte-li málo krabic, neplýtvejte s nimi. Uložte do nich spíše křehké a drobné věci. Oblečení nebo boty můžete klidně zabalit do velkých pytlů.

Přesun nábytku a těžkých předmětů

Pokud se stěhujete svépomocí, zajistěte si na stěhování minimálně rudlík a pomoc silného kamaráda. Pokud vás stěhuje profesionální firma, nemusíte se o nic starat. Obvykle stačí jen dopředu nahlásit, zda vlastníte nějaké větší a těžší kusy nábytku (například starou skříň, kterou nelze rozložit nebo piano). Stěhovací firmu také zajímá, zda je v místě vašeho starého i nového bydliště výtah, případně jak je výtah velký.

Před stěhováním je také nutné rozložit nábytek, který by neprošel dveřmi, většinou je jedná o postel, gauč a další rozměrnější kusy nábytku.

Ohledně nutnosti rozložení nábytku s naší stěhovací firmou nás kontaktujte. Poradíme vám, zda je to nutné, případně si to sami zařídíme.

Tip pomocí tabulky můžete sousedy informovat, že probíhá hluk.

Zajištění logistiky a dopravy

Služby stěhovací firmy nebo pronájem vhodného vozidla ke stěhování rezervujte s dostatečným předstihem

Myslete i na zajištění parkovacího místa, a to především tehdy, pokud bydlíte v oblasti (nebo se stěhujete do oblasti), kde jsou s parkováním problémy. Parkovací místo dopředu zabezpečte páskou, stěhovací značkou a datem, kdy bude stěhování probíhat.

Předem si také naplánujte trasu, kudy v den stěhování pojedete. Stěhujete-li se například na druhý konec republiky, je plánování trasy více než vhodné. 

Máme stěhovací vozy pro malý byt i velkou kancelář. Stěhujeme každého, nevybíráme si.

V novém bytě či domě

V novém bytě či domě si nejprve zkontrolujte, zda vám nic nechybí a prohlédněte velké kusy nábytku, zda nebyly při stěhování poškozeny. Nábytek skládejte a věci vybalujte postupně. Začněte tím nejdůležitějším.

Pokud máte ve vašem novém domově dostatek prostoru, udělejte z jedné místnosti provizorní skladiště. Odkládejte sem vše, co prozatím nepotřebujete.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34