Stěhování do menšího bytu? Rady a tipy jak na to.

Stěhování do menšího bytu? Rady a tipy jak na to.

Stěhování do menšího bytu? Rady a tipy jak na to.

Stěhujete se do menšího bytu a máte pocit beznaděje? S obavami si prohlížíte všechny své věci a je vám už teď jasné, že tohle všechno se do vašeho nového domova nevejde? Začněte třídit. Poradíme vám jak na to, i kam s nadbytečnými věcmi.

Nepodceňujte přípravu

Pokud už víte datum stěhování, naplánujte si vše tak, abyste to bez problému stihli. Máte-li v plánu stěhovat se do menšího bytu jen dočasně, nic vám nebrání v tom, abyste si pronajali nějaké skladovací prostory a tam přebytečný nábytek a věci na čas umístili. Vybavení svého bytu a osobní věci můžete také na čas uložit  k rodičům na půdu nebo k přátelům do garáže. Zjistěte, jaké máte možnosti.

Stěhujete se do menšího bytu natrvalo? Pak pravděpodobně budete muset některé své věci prodat, darovat či vyhodit. 

Nadbytečný nábytek

Rozmyslete si, jaký nábytek chcete ve svém novém domově a jaký už nebudete potřebovat. Novější nepotřebné kousky nábytku můžete prodat na bazaru, ty starší darovat za odvoz. Možná budete překvapeni, jaký bude o váš nábytek zájem. Co neudáte, odvezte do sběrného dvora.

Oblečení a knihy

Lidé často doma hromadí oblečení, které už dávno nenosí a knihy, které buď nikdy nečetli, nebo už je nikdy nebudou číst podruhé. Pryč s těmito věcmi. Ze skříně bez obav vyřaďte vše, co jste na sobě neměli víc jak rok a prodejte to nebo darujte. Dobře vám také poslouží kontejnery určené přímo na textil. Knihy si nechte jen ty, které máte opravdu rádi. Ostatní prodejte, darujte nebo odneste do nejbližší knihobudky. Třeba ještě někomu udělají radost.

Tipy pro vás

  • Dělá vám problémy vyhodit vše, co ještě není rozbité, ačkoliv to vůbec nepotřebujete a nepoužíváte? Přizvěte na pomoc někoho, kdo vám s tříděním a vyhazováním věcí pomůže. 
  • Vyřazené věci ihned odnášejte do kontejneru nebo odvážejte pryč. Jinak hrozí, že si to rozmyslíte a budete chtít danou zbytečnost stěhovat do svého nového domova

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34