Příspěvek na stěhování za prací – máte na něj nárok?

Příspěvek na stěhování za prací – máte na něj nárok?

Příspěvek na stěhování za prací – máte na něj nárok?

Trh práce se začíná po pandemii opět zalidňovat a každý hledá nejideálnější nabídku. Abychom si ale mohli rozšířit výběr, musíme občas pozorovat pracovní příležitosti i mimo naše bydliště. Velmi významně nám k tomu může pomoct příspěvek na stěhování za prací. Takový příspěvek je nenárokový, čili je potřeba splnit několik podmínek. Jak se o tento příspěvek můžeme ucházet a kolik si od něj můžeme slibovat?

Podmínky příspěvku

O tento příspěvek můžete zažádat pokud se za prací stěhujete, nevadí ovšem ani případ, kdy jste se už přestěhovali a následně jdete žádat.

Abyste si na příspěvek mohli sáhnout, musíte plnit alespoň jednu z podmínek:

  • Být evidovaný na Úřadu práce déle než 5 měsíců.
  • Pokud je dotyčný evidovaný dobu kratší 5 měsíců, nebyla mu poskytnuta pracovní pozice v jeho bydlišti, ať už kvůli zdravotnímu stavu, nedostatku praxe, nebo péči o dítě.
  • Žádat o práci z důvodu hromadného propouštění.

Výše příspěvku

Pokud jste se dostali skrz podmínky, výše, která vás může čekat, je na částce 50000,- Kč. Příspěvek je jednorázový a můžete o něj žádat jednou za 3 roky. Abyste si mohli o příspěvek opět zažádat, musíte mít z předchozího zaměstnání odpracováno alespoň 12 měsíců.

Jak a kde si o příspěvek zažádat?

Místo, které vás zajímá kvůli zažádání je příslušný krajský Úřad práce, v jehož kraji jste evidováni. Pokud se na tento úřad chystáte, berte v potaz, co vše si s sebou musíte připravit:

  • Potvrzení o vzdálenosti mezi původním a novým bydlištěm vzdušnou čarou větší než 50 km.
  • Potvrzení o době dojíždění z nového místa do zaměstnání. Ta musí být alespoň o polovinu kratší než z původního bydliště.
  • Novou pracovní smlouvu. Je potřeba ověřit, zda je na minimálně 6 měsíců nebo na dobu neurčitou.
  • Novou kupní nebo podnájemní smlouvu.
  • Potvrzení o bezdlužnosti.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34