Nejlepší pomůcky na stěhování

Nejlepší pomůcky na stěhování

Rozhodli jste se přestěhovat a přijde vám, že těžké kusy nábytku není možné zvednout a snést ze schodů? Na první pohled to vypadá neřešitelně, ale s pomůckami na stěhování, to určitě půjde. Pojďme se na ně podívat blíže, na trhu jich totiž nalezneme velké množství a všechny mají své výhody, které mohou zajistit velmi pohodlné stěhování bez stresu. 

Popruhy na stěhování

Prvním skvělým pomocníkem na stěhování jsou stěhovací popruhy. Jejich použitím neuděláte chybu, protože vám značně usnadní přenos nábytku nebo spotřebičů jako jsou pračka nebo lednička. Popruhy pracují na bází pákového systému, který snižuje napětí v rukou i zádech. Jejich použití je velmi jednoduché, stačí je podvléknout pod nesený předmět, navléct na předloktí a můžete začít stěhovat. 

  • Stěhovací popruhy jsou relativně lacinou pomůckou pro stěhování a lze je doporučit i neprofesionálním stěhovákům.

Stěhovací kříže

Druhou pomůckou, kterou využívají pro stěhování i profesionálové jsou stěhovací kříže. Jejich výhodou je nosnost, která může být i 500 kilogramů a také to, že většinou obsahují široké polstrované bandáže na ramena, které tlumí zařezávání při stěhování i těch nejtěžších břemen. Navíc stěhovací kříže můžete kombinovat s běžnými popruhy, které se uchytávají do kovového oka, které na kříži najdeme.

Stěhovací vozíky a rudlíky

Unikátní pomůckou na stěhování jsou stěhovací vozíky a rudlíky. První zmíněné se velmi hodí pro převážení nábytku a spotřebičů po relativně rovných plochách. Složitější a možná i téměř nemožné je stěhování pomocí vozíku po schodech. To příliš nedoporučujeme. Lépe se s ohledem na nerovnosti, případně i použití na schodech jeví rudlíky. Jejich ovládání není úplně snadné a s přibývajícími kilogramy přepravovaného nábytku se obtížnost zvyšuje. Na druhou stranu jde o pomůcku s kolečky, která pohyb se stěhovaným nábytkem velmi usnadňuje. 

Další pomůcky

Gumicuky

Mezi méně obvyklé pomůcky pro stěhování patří gumicuky. Ty jsou v zásadě svým použitím podobné popruhům. Jejich výhodou je elasticita a také cena, která bývá velmi nízká. Pozor si však dejte na nekvalitní gumicuky, které při stěhování mohou povolit a prasknout. 

Odvíječe

Odvíječe sami o sobě nepomáhají stěhovat těžké kusy nábytku nebo spotřebiče. Slouží spíše k jejich zajištění proti poškození. V zásadě jde o mechanismy, které při stěhování umožňují efektivně a důkladně obalit předměty tak, aby nedošlo k jejich oděru. 

Deky

Velmi jednoduchou pomůckou na stěhování jsou i deky, které máme všichni doma. Ty mohou sloužit jako zásadní a velmi dobrá ochrana nábytku před poškrábáním nebo dokonce uražením jeho části. Obalení dekou je skvělou možností, jak ztlumit náraz v případě, že stěhovaný kousek upadne nebo s ním do něčeho vrazíme. 

Zavazadla

Co se týče oblečení, i to je potřeba během stěhování uskladnit. Doma určitě najdete cestovní tašky nebo kufry, do kterých veškeré prádlo a další drobnosti snadno sbalíte. Pomozte si i vakuovými pytli, které objem oblečení ještě zmenší.

Závěrem

Z námi zmíněného je patrné, že existuje celá řada pomůcek na stěhování, které můžete využít buď pro přenos těžkých kusů nábytku, ale i těch, které stěhované věci ochrání před poškozením. Pokud je využijete, pak se nemusíte ničeho bát a vaše stěhování proběhne v pohodičce a v klidu. 

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34