Na co myslet při balení krabic při stěhování

Na co myslet při balení krabic při stěhování

Stěhování čeká alespoň jednou v životě každého z nás. Aby se z něj nestal koloběh krabic, hromad s oblečením a chaotického pobíhání po domě, je třeba si v balení udělat trochu systém. Pro začátek určitě pomůže, když si před balením uděláte pořádek ve věcech a vše nepotřebné a několik let nevyužité vyhodíte, nebo pošlete dál. Budete tak mít mnohem méně věcí, které byste pak zbytečně pěchovali do krabic a přenášeli sem a tam.

Jak na správné balení krabic?

Prvním krokem je samozřejmě pořízení dostatečného množství krabic. Koupíte je v podstatě na každém rohu. V papírnictví, na internetu, nebo třeba v Ikei. Při výběru myslete na to, aby byly krabice dostatečně pevné. V případě, že nechcete investovat větší množství peněz, nabízí se možnost, že využijete ty nepotřebné. Zkuste se zeptat v supermarketu na nevyužité krabice od zboží, jistě jich tam mají spoustu a pokud narazíte na ochotného zaměstnance, pár vám jich bez problému dá. Ušetříte tak spoustu peněz, za které si pak můžete koupit raději něco do nového bytu a navíc tím šetříte planetu.

Při balení se snažte krabice nepřetěžovat, ať nemusíte sbírat věci po podlaze. Naspod vkládejte těžší věci a na ně pak ty lehčí, aby nedošlo k poškození vašeho drahocenného majetku.

Oblečení můžete balit jak do krabic, tak do velkých pytlů, což je mnohdy i praktičtější.

Nikdy nenaložte krabice větší váhou, než jakou jste sami schopni uzvednout!

Popisky, popisky, popisky!

Neprůstřelné trio při každém balení. Vždy si krabice popište. Za týden, až budete vybalovat si sotva budete pamatovat, co jste kam dali. Klidně si krabice popište čísly a na papír si poznačte, co přesně je pod kterým číslem a do jaké místnosti věci přijdou. Plus taky není od věci označit krabice, do kterých jste umístili křehké věci, nádobí, nebo dekorace. Pokud si totiž vyberete k přesunu věcí nekvalitní stěhovací službu, nečekejte, že na neoznačené krabice budou brát nějaký ohled.

Šetřete prostor

Oblečení se snažte spíše srolovat, než skládat do komínků, uvidíte, kolik se tím dá ušetřit místa. Šátky, šály, noviny nebo třeba staré igelitové tašky můžete použít jako výplň mezi hrnky a sklo. Zamezíte tak jejich rozbití a ještě k tomu maximálně využijete prostor. Hranaté věci různých velikostí skládejte do jedné krabice, využijete tak maximálně prostorové možnosti.

Tip na závěr

Každou z krabic vždy zespodu i z vrchu pečlivě přelepte lepící páskou, abyste zamezili rozsypání věcí při větším zatížení a neskládejte na sebe větší množství krabic, než je vaše výška. Ať už z bezpečnostních důvodů, nebo z důvodu zdeformování spodních boxů.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34