Kde sehnat krabice na stěhování? Víme, jak získat zdarma i za poplatek

Kde sehnat krabice na stěhování? Víme, jak získat zdarma i za poplatek

Kde sehnat krabice na stěhování? Víme, jak získat zdarma i za poplatek

Pokud se chystáte brzy stěhovat, bez krabic se neobejdete. Možná jich budete potřebovat i více, než si teď dokážete představit. Kde ovšem stěhovací krabice sehnat a to ideálně zdarma?

Obalové materiály se upřímně řečeno povalují všude okolo nás. K účelu stěhování ale nejde využít jen tak ledajaké. Kromě čistoty je totiž důležitá také pevnost samotné krabice, která na konci dne ochrání vaše věci před poškozením. Na jaká místa se můžete podívat?

Nebojte se zeptat v obchodech a v podnicích

Každý obchod, který využívá zásobování, má ve skladu hromady krabic, které už nijak nevyužije – mohou být vaše.  Klidně si tak zkuste vyrazit do nejbližšího supermarketu pro typické banánové krabice. V některých dokonce najdete speciální vozík, ze kterého si v případě souhlasu od personálu můžete vybrat ty nejhezčí.

Při výběru krabic budete řešit pravděpodobně i tvary a velikosti. Rozhodně se tedy vyplatí zeptat i ve specializovaných obchodech a podnicích. Navštívit můžete například knihkupectví, lékárny nebo prodejny s elektronikou. Krabice v den přivážky zboží mohou mít také restaurace, bary nebo kavárny. Pokud budete stěhovat například garáž, zkusit můžete i krabice z autoservisů.

Prozkoumejte sociální sítě nebo weby 

Pevné krabice vydrží i více než jedno stěhování. Není tedy vždy úplně nutné hledat nové. Můžete například skočit na Facebook Marketplace nebo sdílet poptávku ve skupinách jako Obal není odpad. Čas od času se objeví nabídky také na internetových portálech „za odvoz.” Začněte ale raději dříve, protože se často stává, že nabízené krabice mizí velice rychle a je třeba aktivně jednat.

TIP: Sociální sítě jsou jedna věc, osobní kontakt ale nenahradí. Stěhoval se nedávno někdo z vaší rodiny? Nemá nový soused ještě nějaké krabice ve sklepě? Za zkoušku nic nedáte. 

Zkuste možnost půjčení u stěhovací firmy

Některé firmy stěhovací krabice poskytují zdarma nebo za menší poplatek. Pokud plánujete rychlý přesun, může vám tato metoda ušetřit hromadu času. Jen počítejte s tím, že v případě pronájmu krabic budete platit i za dobu, kdy krabice budou čekat na vybalení v novém bytě.

Nakupte úplně nové

Pokud zklamou všechny předchozí metody nebo se vám zkrátka nechtějí lovit použité krabice, jednoduše je můžete nakoupit v hobby marketech. Navštívit můžete například IKEA, Hornbach nebo OBI. Přímo na prodejnách si jednoduše vyberete rozměry a můžete hned stěhovat v čistých a pevných krabicích.

Efektivnější variantou, pokud budete nakupovat, jsou specializované e-shopy na obalové materiály. Krabice u nich vyjdou skoro vždy levněji a jsou značně kvalitnější. Záleží tedy znovu hlavně na tom, kolik času máte do dne stěhování…

Věříme, že vaše stěhování proběhne plynule a bez problémů. Přejeme, ať se vám v novém bytě žije co možná nejlépe!

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34