Jak zabezpečit parkování pro stěhováky?

Jak zabezpečit parkování pro stěhováky?

Když se stěhujete, neměli byste zapomenout zabezpečit parkování pro stěhováky. Zvlášť v případě, jestli bydlíte na frekventované ulici. Vyhnete se tak možné pokutě i starostem s hledáním nejbližšího volného místa pro naložení těžkých věcí. Jak na to, zjistíte v následujícím textu.

Zaparkovat při stěhování bez předchozí přípravy může být problém. Hlavně při delším stěhování a ve větších městech je dobré si dopředu vyřešit zábor veřejného prostranství. Pozor si dejte na to, že úřady mohou žádost schvalovat i několik týdnů.

Místo pro stěhovací firmu zabezpečte dopředu, jinak hrozí pokuta

K naplánování stěhování patří i zajištění parkování pro stěhovací firmu. Většinou nestačí jen v den stěhování dát na silnici židle nebo palety s páskou, hlavně ve větším městě. Sice vám tam pravděpodobně nikdo nezaparkuje, ale mohli byste dostat pokutu.

V jakých případech musíte o zábor žádat?

Místo pro parkování musíte dopředu vyřešit, pokud bude stěhovací auto parkovat kdekoli jinde, než na vašem pozemku. S majitelem soukromého pozemku se stačí dopředu dohodnout, parkování na veřejném prostranství (jako je zabrání místa na silnici nebo i zasáhnutí do chodníku) se musíte vyřídit na úřadě. Jde o takzvaný zábor veřejného prostranství.

Půjdete-li na úřady, počítejte s lhůtou až 30 dnů, kterou mají ze zákona na vyřízení. Jednotlivé obce si mohou zábory upravit svými obecně závaznými vyhláškami. Proto si před stěhováním ověřte konkrétní informace na vašem obecním úřadě a správě komunikací.

Co je potřeba k žádosti o zábor parkování pro stěhováky

Obvykle je potřeba podat žádost, jejíž součástí je plán s označením místem záboru. Podle města nebo městské části je někdy potřeba i souhlas obce. Po uhrazení poplatků za pronájem pozemku a místní poplatek si ještě musíte pronajmout dopravní značení. Tento postup se vyplatí hlavně v případě, kdy potřebujete ke stěhování větší vozidla (například u firem).

Je možné si zabrat místo bez oznámení úřadům?

Podle zákona to možné není a bez úředně povoleného záboru vám hrozí pokuta. Při kratších stěhováních je ale často praxe taková, že parkovací místo podržíte zaparkováním vlastního auta. Je ale potřeba počítat s tím, že stěhovací dodávky jsou delší než osobní auta a potřebují větší prostor.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34