Jak stěhovat knihy?

Jak stěhovat knihy?

Jak stěhovat knihy?

Stěhovat knihy z jednoho místa na jiné není jednoduché. Pokud chcete zajistit, že se vašim oblíbeným příběhům cestou nic nestane, budete muset podniknout víc, než je pouze naházet do krabice. Dobrá zpráva je, že tato snaha se vám vyplatí a knihy dorazí do nového domova nepoškozené.

Jak postupovat při stěhování knih

Co kniha, to rozdílné rozměry. Při balení knihy rozdělte podle velikosti. Nevkládejte do jedné krabice obří vázané knihy a maličké paperbacky. Jeden se může snadno během přepravy pomačkat či otlouct druhý.

Jestliže se přece jenom rozhodnete kombinovat knihy odlišné váhy a výšky, postupujte následovně. Na spodek krabice umístěte nejtěžší knihy, střední uprostřed a navrch ty nejlehčí.

Čistě z praktického hlediska je lepší nenapěchovat krabici až po okraj. Přenášet jednu knihu není problém, ale když je jich 30 až 50, už je to obtížnější. Ideálně by váha jedné krabice s knihami neměla přesáhnout 15 kilo.

Jaké pomůcky použít

Pro ochranu knih používejte krabice z tlustého kartonu. Knihy do nich naskládejte postupně a ujistěte se, že jsou krabice dostatečně silné a unesou je. Nešetřete izolepou a použijte aspoň dvě vrstvy! To platí zejména u míst, kde krabici otevíráte. Více vrstev izolepy chrání knihy před případným namočením či špínou.

I když můžete knihy přestěhovat v silných, dobře zalepených krabicích, pro extra ochranu použijte staré noviny. Vložte je mezi knihy do krabice jako vystýlku. Někteří lidé používají pro tyto účely i své oblečení. Je dostatečně měkké a navíc tím při stěhování ušetříte místo, použijete méně krabic.

Na závěr nezapomeňte krabice označit štítky. Na štítek napište, co v krabici je a jakou stranou by krabice měla směřovat vzhůru.

Jak knihy zabalit

Důležitá je rovněž pozice knih v krabici. Můžete si vybrat z několika možností. Pokud jsou knihy podobné velikosti, klidně je umístěte naležato.

Druhou variantou je knihy naskládat nastojato, jako v knihovničce. V tom případě knihy uložte tak, aby se jejich hřbety opíraly o krabici. Anebo knihy položte hřbetem dolů, čímž snižujete riziko, že dojde k poškození stránek.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34