Jak sbalit matraci při stěhování? Několik skvělých rad, jak na to.

Jak sbalit matraci při stěhování? Několik skvělých rad, jak na to.

Konečně stěhování do nového bytu či domu. Všechno jde hladce, většina věcí se dá uložit krásně do krabic, nábytek je složen, oblečení se krásně vešlo do pytlů. Plynulé balení věcí a přepravu na samotné stěhování náhle překazí matrace. Nastává otázka. Jak ji zabalím, aby se nepoškodila? 

Kontrola matrace

V první řadě je důležité matraci zkontrolovat. Může se stát, že ji již nebudeme muset ani složitě převážet, ale rovnou vyhodíme. Matrace dosloužila v případě, že je uprostřed proleželá, objevila se plíseň, potah je již téměř neviditelný, při přemisťování vydává divné zvuky, nebo ji už vlastníme déle než 10 let. V tu chvíli je opravdu čas na to, pořídit si novou. 

Tip: Vaše matrace už dosloužila a raději si do nového bydlení pořídíte i novou matraci? Pak se vám bude hodit článek o tom, jak vybrat matraci.

Do čeho zabalit

Máme zkontrolováno a rozhodli jsme se, že je matrace ještě použitelná. Srolovat ji tak, jak nám ji kdysi přivezl kurýr už nezvládneme, skládáním by se mohla poškodit. Nejjednodušším způsobem, do čeho matraci zabalit je

  • velký igelit, který je možný sehnat v jakémkoliv obchodě se stavebninami,
  • k zabalení skvěle poslouží i bublinková, nebo smršťovací fólie,
  • můžete použít i stará prostěradla, nebo větší kusy látky,
  • důležité však je, aby při přepravě nedošlo k jejímu poškození a ušpinění. 

Přeprava matrace

Pokud máte k dispozici dodávku, máte vyhráno. Protože se matrace většinou nesmí přeložit, musí se do auta uložit celá. Její rozměry nejsou zrovna minimalistické a tak s osobním vozem bude trochu problém. Nevěšte však hlavu. Matrace je ohebná a tak se s menším úsilím dá naskládat i do osobáku. Pokud ji máte dobře zabalenou a máte ti možnost, můžete ji převážet i na střeše auta. Lepší by byl vozík za autem, ale ne vždy se dá sehnat, především, když je to narychlo. Pokud nevezete mnoho pasažérů, matrace se vám spolehlivě vejde i na sklopené zadní sedačky. 

Ať se rozhodnete jakkoliv, pokud matraci dobře zabalíte, můžete ji převážet různými způsoby a nepoškodí se. Důležité je, aby byla matrace vcelku a v pořádku dopravena do nového domu, nebo bytu a dál sloužila k milovanému spánku. 

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34