Jak přestěhovat pračku?

Jak přestěhovat pračku?

Jak přestěhovat pračku?

Stěhujete pračku? Nejsnazší je ponechat celou záležitost na stěhovací firmě, toto řešení ušetří čas, nervy, ale rozhodně ne peníze. Rozhodnete-li se pro stěhování svépomocí, musíte vědět, jak správně pračku zajistit, abyste si domů nepřinesli místo funkčního spotřebiče neprovozuschopnou skládačku z několika částí.

Co budete potřebovat?

  • Sadu montážních klíčů a šroubováků
  • Bublinkovou folii, kartonové krabice
  • Lepicí pásku
  • Popř. rudlík, kurty

Co udělat jako první?

Ze zařízení vyndejte vše, co zbylo v bubnu a v šuplíku, do nějž sypete prášek a aviváž. Zvolte program na 95 °C, odstraníte tak veškerý život uvnitř zařízení. Můžete případně použít i přípravek určený k čištění pračky.

Vnitřní prostor nechte několik hodin důkladně vyschnout, zbytky vody vytřete hadříkem. Buben a dvířka jsou ihned na očích, ale nezapomeňte také na těsnění dveří a jeho záhyby, kde voda vysychá nejpomaleji.

Pračka bude určitý čas uzavřena, nevětraná, což je ideální příležitost pro tvorbu plísní, množení bakterií a vzniku nepříjemného zápachu.

Vyčištěno! A co dál?

Nejprve musíte přístroj odpojit ze zásuvky, dále odpojit napouštěcí hadici od přívodu vody (voda musí být vypnutá) a odtokovou hadici odepnout z odpadu.

Odpojený kabel srolujte a pomocí pásky jej připevněte k zadní stěně pračky. Stejným způsobem odšroubujte z předem uzavřeného přívodu vody hadici pro přívod vody a odpadní hadici. Nakonec obě hadice smotejte a upevněte lepicí páskou k pračce.

Balení je základ

Dveře i šuplík na prací prostředky zajistěte lepicí páskou. Pračku obalte bublinkovou fólií. Na rohy můžete použít více vrstev nebo nalepte tvrdý karton. Zamezíte závadě pračky a poškození hran během manipulace.

Ideální pro přepravuje je použití rudlíku, který snadno těžký předmět přemístí. Se stěhováním může pomoci parta silných mužů (popř. žen). Během převozu zajistěte, aby pračka necestovala, musí stát pevně na místě. Toho nejlépe dosáhnete použitím kurtů, nebo ji založíte jinými těžkými předměty.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34