Jak na stěhování rostlin

Jak na stěhování rostlin

Jak na stěhování rostlin

Konečně jste si vybudovali krásný domov plný nádherných rostlin, kterým se dokonce perfektně daří. Rostou, nehnijí, ale přece jen je musíte přestěhovat? Poradíme vám jak na to, aby jste o ně v průběhu stěhování nepřišli a aby měli pořád dokonalý vzhled.

V první řadě musíte vědět, že si rostlinky musí na nový prostor zvyknout, tak je možné, že chvíli budou vadnout, ale dají se zase do pořádku, chce to čas. I vy si zvykáte na nové věci. 

Dobrou radou je i ta, že je lepší stěhovat rostliny v teplejším období (ikdyž jsou doma v zimní zahradě). Stává se, že v zimních časech to rostlinky nepřežijí. Řiďte se také rady na pěstování pro konkrétní druhy rostlin.

Co budete potřebovat k přestěhování rostlin: 

  • Papírová krabice
  • Noviny 
  • Sterilizovaná zemina
  • Plastový květináč

Je lepší rostliny zvykat na stěhování, takže pokud dopředu víte, že je čeká stěhování je dobré jim odebrat suché a odumřelé části, odříznout přebytečné větve. A důkladně je musíte zalévat.

Menší pokojovou rostlinu můžete převážet v jejich květináči, větší rostlinky je lepší dát do plastového květináče se sterilizovanou zeminou. 

Tak jak na to?

Nachystejte si papírovou krabici, kterou si ze spodu raději přelepte lepící páskou, aby se nestalo, že vám rostliny po cestě vypadnou, byla by to škoda. Do krabice vložte rostlinku, prázdné místo vyplňte novinami, tak aby květináč neměl tendenci se pohybovat. Je to z důvodu toho, aby se vám nepolámaly větve či listy. Pokud je květina menší a krabice dostatečně veliká, můžete ji zavřít, ale nezapomeňte udělat otvory. 

Pokud převážíte rostliny autem, dbejte na to, aby krabice byla dobře usazena, aby se nestalo, že při zatáčce se celá převrátí. Taky je důležité, aby jste neměli veliké teplo ba naopak zimu, snažte se udržet stejnou teplotu v jaké rostliny byly do teď. Jestli bude vaše cesta dlouhá je důležité po cestě rostliny přiměřeně zalévat. Konce konců vy se taky potřebujete při dlouhé cestě napít.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34