Jak na stěhování lednice? Poradíme vám

Jak na stěhování lednice? Poradíme vám

Jak na stěhování lednice? Poradíme vám

Přesunout ledničku do nového domova nemusí být taková brnkačka, jak se na pohled zdá. Kromě další pomocné ruky se vám bude hodit i pár rad, na co si dát pozor a jak lednici přestěhovat tak, aby vám po přesunu kvalitně sloužila ještě dlouhá léta.

Nezanedbejte přípravu

U stěhování je třeba počítat alespoň se dvěma dny, kdy lednice nebude v provozu. Myslete nejen na odmrazení a vysušení, ale také na čas samotného převozu. V neposlední řadě si před zapojením nechejte den navíc na stabilizaci oleje v kompresoru i vychlazení na správnou teplotu. Proto s dostatečným předstihem spotřebujte potraviny, které by se za tuto dobu mohly zkazit, případně si zajistěte náhradní místo, kde je po tuto dobu necháte uložené.

Nevynechte odmrazení a vyčištění lednice

Alespoň 6-8 hodin před stěhováním lednici s mrazákem vypojte a odmrazte. Až do samotného přesunu ponechte dveře otevřené větrání zamezí tvorbě plísní. Pomocí hadříků průběžně odsávejte přebytečnou vodu a na závěr lednici vyčistěte pH neutrálním prostředkem. Nepoužívejte “ověřené rady” s octem – může poškodit vnitřní plasty chladničky. Pokud cítíte v lednici zápach, snadno jej neutralizujete umístěním talíře s jedlou sodou.

Tipy, jak správně chladničku zajistit

Vyndáním a zabalením polic a šuplíků do měkkého textilu nebo bublinové fólie se vyhnete rozbití při přesunu. Do této chvíle by měly být dveře lednice otevřené, aby se uvnitř netvořila plíseň. Těsně před zahájením stěhování však dvířka zajistěte popruhem, případně zalepte. Lednici ideálně zabalte folií, případně do prostěradla nebo deky, abyste se vyhnuli poškrábání a poškození. Nezapomeňte odstranit případně překážky v prostoru, které by mohly bránit hladkému přesunu.

Na co si dát pozor při stěhování lednice?

Hlavní pravidlo zní – lednici vždy stěhujte nastojato – kvůli stabilizaci kompresoru a snadnější absorpci nárazů. K tomu vám skvěle poslouží dostatečně velký rudl, na kterém bude lednička stabilně stát. Pokud rudl nemáte, můžete si jej pronajmout. Chladničku řádně připevněte, vždy postupujte dvířky k rudlu. Spotřebič nepokládejte do vertikální polohy, zamezíte tím přelévání oleje z kompresoru do chladicích trubek, který by mohl kompresor nenávratně poškodit. Pro vlastní bezpečnost stěhujte ledničku ve více lidech, abyste předešli úrazu i poškození spotřebiče.

Tip: je stěhování nad vaše síly? Objednejte si naše služby!

Po přesunu nezapojujte

Rozhodně ne ihned. Nechejte chladničku alespoň 3 hodiny odstát, aby se stabilizoval olej a tekutiny uvnitř. Předejde se tak poškození kompresoru. Pokud se lednice během stěhování dostala do vertikální polohy, vyčkejte až 24 hodin. Po zapojení pak ještě potrvá, než se lednice vrátí zpět do provozních teplot.

Dodržujte tyto rady a lednička vám bude ještě dlouho a kvalitně sloužit i po stěhování.

Je možné stěhování lednice naležato?

Stěhování lednice naležato nedoporučujeme, protože může poškodit kompresor nebo chladicí okruh lednice. Pokud lednici stejně musíte naležato přestěhovat, měli byste dodržet následující pravidla:
• Položte lednici na bok tak, aby trubka s chladicí kapalinou směřovala nahoru.
• Převoz zkraťte, ideálně na méně než půl hodiny.
• Po převozu nechte lednici stát nastojato alespoň 4 hodiny (ideálně 24 hodin) před zapnutím

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34