Do čeho sbalit věci při stěhování

Do čeho sbalit věci při stěhování

Mnoho lidí si teprve až při stěhování uvědomí, jakou spoustu věcí má doma. Zabalit všechno oblečení, nádobí, dětské hračky, elektroniku a ostatní věci z domácnosti je zdlouhavé a nudné, ale když vše zabalíte pečlivě, ušetří vám to spoustu trápení.

Pravidlem číslo jedna při každém stěhování je balit pospolu věci, které mají podobný účel a používají se nebo se skladují ve stejné místnosti. To znamená nebalit dohromady třeba mixér, sadu šroubováků, knihy, plyšáky a holicí strojek. A druhá nejdůležitější zásada – každé zavazadlo si popsat číslem nebo písmenem a do poznámkového bloku si zaznamenávat, co které obsahuje. To vám usnadní orientaci v nerozbalených krabicích v novém domově.

Do čeho všechny ty věci zabalit?

Možností, do čeho zabalit věci při stěhování, je hned několik. Důležité je v maximální míře využít to, co máte doma – naplňte všechny kufry, cestovní tašky i piknikové košíky, které najdete. Stejně byste je museli převážet a takto aspoň najdou využití. To, co se do takových zavazadel už nevejde, můžete sbalit do krabic od banánů, které jsou pevné a díky víku a bočním otvorům k uchopení také velmi praktické. Požádejte personál supermarketu, aby vám pár krabic přenechal, určitě vám vyjde vstříc. Na oblečení se zase skvěle hodí velké silné igelitové pytle (objem okolo 120 l). Nezabývejte se tím, že se v nich oblečení pomačká – až bude stěhování úspěšně za vámi, můžete všechno přežehlit. Přemisťovat šaty na ramínku a ve vaku by bylo náročné, a stejně by se mohlo stát, že se zmačkají.

A jak zajistit křehké věci proti rozbití?

Je samozřejmé, že kromě oblečení a hraček budete převážet také talíře, hrnečky, skleničky a další předměty náchylné k rozbití. Jako první vás asi napadne zabalit je do bublinkové folie – to je samozřejmě možné, a pokud máte nějakou folii doma, směle do toho. Ale kupovat kvůli tomu úplně novou roli je nejen zbytečné, ale také neekologické. Zkuste využít to, co máte k dispozici. Nádobí a další křehké věci můžete zabalit do ručníků, povlečení, prostěradel, dek, záclon apod. Krabice s rozbitnými věcmi vystelte zmačkanými novinami nebo třeba použitým dárkovým balicím papírem. Pokud pracujete v kanceláři, můžete si domů přinést skartované dokumenty, které rovněž skvěle poslouží jako výplňový materiál. Do takto vystlané krabice můžete uložit nejrůznější drobné předměty.

Pokud vám náhodou nějaký obal dojde, můžete si přinejhorším obaly na stěhování koupit. Podle Michaely Kašperové z Top-obaly.cz jsou nejoblíbenější hlavně krabice na stěhování a stretch fólie. „Zatímco řada obalů se dá sehnat z druhé ruky, stretch fólii ničím nenahradíte. Přitom se skvěle hodí, když potřebujete třeba připevnit škroubky k rozložené posteli nebo ochránit hrany nábytku,“ řekla.

Related Posts

Zadejte hledané slovo