Co vyhodit při stěhování? Aneb zbavte se zbytečností

Co vyhodit při stěhování? Aneb zbavte se zbytečností

Stěhování je nepříjemná záležitost, která čeká každého z nás průměrně 2x za život. Kromě zdlouhavého procesu balení a následného vybalování věcí, čeká některé také nepříjemné obíhání úřadů, aby si změnili trvalé bydliště. Musíte při stěhování počítat i s tím, že hrozí riziko, kdy se některé věci mohou ztratit, jiné zničit nebo je zkrátka budete muset vyhodit, protože se vám do nového bytu či domu nehodí.

Při stěhování si většinou chcete vzít vše, neboť nikdo nechce dalším nájemníkům v bytě nechávat věci, které si sami pořizovali. Přestěhovat některé věci však bývá složité, jiné je zase vhodné rovnou nechat u kontejneru nebo někomu darovat a ušetřit za stěhování zbytečností.

Jaké věci rozhodně nestěhovat

Na stěhování si musíte vyhradit čas a u všeho musíte přemýšlet, abyste později nelitovali nějakého rozhodnutí.

  • Vybavení – pokud máte doma postel nebo skříň, o které víte, že se při jakémkoli pohybu rozpadne, rozhodně se ji nesnažte přestěhovat. Našetřit si tedy budete muset na nový nábytek, což v případě stěhování do nového domu bývá lepší, protože si vše zařídíte nové.
  • Oblečení – změnila se velikost vaší postavy a máte skříň plnou oblečení, které již nenosíte, vyhoďte ho. Všechno oblečení musíte při balení brát do rukou, věnujte tomu tedy více času, abyste jednotlivé kusy vyzkoušeli a vyřadili ty, které vám již nejsou nebo se vám nelíbí, alespoň poté budete mít místo na nové a luxusní kusy.
  • Potraviny – nestěhujte zbytečně potraviny, které máte uložené, ať už se jedná o těstoviny nebo suroviny z mrazáku. Lednici a mrazák budete muset převážet prázdné a posléze nechávat několik hodin odležet, než je opět zapnete. Připravujte tedy nějakou dobu dopředu všechny suroviny, které máte doma uložené, na veliký nákup můžete vyjet až po přestěhování.
  • Upomínkové předměty – jistě máte doma předměty, které jste dostali od svých dětí nebo příbuzných, kteří vám je přivezli z nějaké dovolené nebo výletu. Tyto předměty se časem nakupí a začnou překážet. Do nového bytu si vezměte jen předměty, ke kterým máte opravdu cit.

Rada na závěr

Než něco vyhodíte, zamyslete se, kolik vás bude stát pořízení nové věci, aby vás stěhování nevyšlo příliš draho. Pozor si dejte na dokumenty, které mějte pečlivě uschované a nikdy je nevyhazujte, mohou mezi nimi být důležité složenky, pracovní smlouvy nebo lékařské záznamy, které byste měli mít schované.

Related Posts

Zadejte hledané slovo