Stěhování do Anglie? Tipy, jak na to.

Stěhování do Anglie? Tipy, jak na to.

Stěhování do Anglie? Tipy, jak na to.

Rozhodli jste se rodnou hroudu vyměnit za Anglii? Ať už je důvodem přestěhování změna prostředí, práce a nebo třeba láska, je dobré se na pár věcí připravit.

Pokud máte již zařízené bydlení a našli jste zaměstnání do kterého budete moci nastoupit po přestěhování, máte pravděpodobně tu nejtěžší část za sebou.

National Insurance Number – NINO

V první řadě by jste si měli po přestěhování bezodkladně zařídit NINO.  Je to číslo bez kterého vás v UK nezaměstnají, alespoň tedy ne legálně. Budete ho potřebovat při pojištění nebo při placení daní. Dalo by se říci,  že toto číslo nahrazuje ve své podstatě naše rodné číslo.

Pre-settlement Status

Předběžný status usedlíka se uděluje, pokud jste obyvatelem Anglie méně než 5 let. Po pěti letech získáte jako Anglický obyvatel Settlement Status. Díky tomuto mají o vás v UK informace například o tom, zda jste nebyli v minulosti trestně stíhaní, kde v UK máte bydliště, zda máte NINO a další informace.

Pojištění, banka, mobil i stěhování

Pokus se stěhujete na více jak šest měsíců, bylo by dobré pozastavit placení zdravotního pojištění v České republice. Zvládnete to pomocí jednoduchého formuláře, který má vaše pojišťovna k online vyplnění. Své pojišťovně následně zašlete potvrzení o placení pojištění v UK.

Jistě jsou potom ještě další úkony které vás čekají. Například bude dobré zrušit paušál u svého mobilního operátora, zrušit účet v bance a mohli bychom jmenovat další úkony.

Podstatné je připravit se i jinak. Třeba tak, že pokud se do Anglie stěhujete víc jak s kufrem v ruce, je dobré objednat si trajekt dostatečně dopředu. Potřebujte-li pomoc se stěhováním, neváhejte se na nás obrátit.

Změna šatníku a školy

Dále potom je dobré přemýšlet nad tím, že podnebí v Anglii se poměrně liší od toho našeho. Počasí není zrovna moc slunečné. Takže alespoň minimální obměna je na místě.

Dobré je v případě, že máte nebo plánujete děti, zajímat se o školy a jejich volnou kapacitu.

No a co především je dobré se před samotným stěhováním co nejvíce zdokonalit v angličtině. Na to že někdo bude brát ohled na vaši jazykovou nedokonalost spoléhat nelze.

stěhování do anglie - typická venice

Když to shrneme, Anglie je bezesporu krásná země a pokud jste se rozhodli svůj život strávit právě tady, přejeme vám ať jste se svou volbou spokojeni a šťastně se vám tam žije.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34