Jak začít vařit pivo?

Jak začít vařit pivo?

Jak začít vařit pivo?

Minipivovary jsou stále trendy. V současné době jich je v České republice kolem pětistovky a další stále přibývají. Jejich výhodou je rozmanitý výběr sezónních speciálů, originální chutě i design, a především osobní kontakt se zákazníkem. Minipivovary často reagují na požadavky nakupujících, udržují s nimi osobní i virtuální vztahy, a díky tomu získávají dlouhodobou přízeň svých zákazníků.

V Čechách má vaření piva dlouho tradici a možná i Vás napadlo, že byste ho mohli vyzkoušet. Co k tomu potřebujete a jak na to?

Vaření piva doma

Asi nejjednodušším způsobem, jak vařit pivo v malých objemech doma, je využití domácích mikropivovarů. Ty lze zakoupit v celé sadě i se surovinami na výrobu piva. Jedná se obvykle o plastovou či kovovou kvasnou nádobu, ve které se nechává kvasit mladinový koncentrát.

Pokud chcete vařit pivo poctivější, bude třeba vytvořit si prostor pro pivovarskou aparaturu a velkou lednici. Potřebovat budete alespoň dva velké hrnce, dřevěné a kovové vařečky, varnou stolici či plotnu, kvasnou nádobu, chlazení a další vybavení, které obvykle zabere celou jednu místnost nebo sklep. Výhodou je ale možnost vařit pivo ve větších objemech i různých druzích.

Létající pivovary

Populární možností jsou také takzvané létající pivovary. Pokud nemáte prostory, kde byste svou varnu mohli mít, je to řešení právě pro vás. Z vlastních surovin a podle své receptury si můžete uvařit pivo v pronajatém prostoru už fungujícího pivovaru, nebo si dokonce můžete z vašich surovin pivo nechat uvařit. V obou případech ho pak prodáváte pod svou značkou.

Založení minipivovaru

Pokud to s vařením piva myslíte opravdu vážně, můžete založit vlastní minipivovar. Na ten už je potřeba větší prostor, dobré je také mít zajištěný odbyt uvařeného piva. Minipivovary se tak často připojují k restauracím, obecním hospodám nebo jiným už fungujícím provozům. Vybudovat ho ale samozřejmě můžete i sami, od stavby, přes recepturu až po získávání zákazníků a odběratelů.  Stavba funkčního a logicky uspořádaného minipivovaru je náročný proces, je tedy vhodné využít služeb specializovaných firem, jako je Czech Brewmasters s.r.o. Firma připraví realizaci minipivovaru dle vašich potřeb a požadavků. V průběhu  života minipivovaru pak poskytuje poradenství a doplňkové služby, jako je předání základní receptury, proškolení personálu, příprava dokumentů pro celní správu, degustace pro zákazníky a mnoho dalších služeb, které podporují úspěšné fungování minipivovaru.

Related Posts

Zadejte hledané slovo