Jak stěhovat piano? Máme pro vás užitečné tipy

Jak stěhovat piano? Máme pro vás užitečné tipy

Jak stěhovat piano? Máme pro vás užitečné tipy

Stěhování piana není lehký úkol. Každý, kdo někdy piano stěhoval, vám řekne, že tento náročný úkol vyžaduje pořádnou sílu a přípravu. Jak tedy na to?

Co vědět před stěhováním?

Vzhledem k tomu, že piano není hudební instrument, který váží pár kilo, je nejlepší najmout si profesionální stěhovací firmu, která má se stěhováním klavírů už nějaké zkušenosti. Koneckonců se jedná často o to nejcennější, co v domácnosti je. Pokud je ale najmutí profesionálních stěhováků mimo váš rozpočet, piano můžete stěhovat i za pomoci vašich přátel. Jen je třeba dbát na maximální opatrnost.

Jak na samotné stěhování

Najděte si vhodné stěhovací potřeby a materiály

Ke stěhování budete potřebovat dostatek dek či jiných přikrývek pro ochranu piana. To poslední, co byste chtěli, je poškrábání piana. K přikrytí piana můžete použít silné ručníky, deky či bublinkové fólie. A jak piano zabalit?

  • Zakryjte klávesy a pedály piana bublinkovou fólií.
  • Zavřete víko piana a zabalte ho do pěnové balicí fólie nebo starého ručníku, které zajistěte na místě lepicí páskou.
  • ·Piano zabalte do stěhovacích dek a opět je zajistěte páskou. Ujistěte se, že deky pokrývají přední, zadní a boční stranu piana.
  • Stěhovací deky dále zajistěte pomocí stěhovacích popruhů.

Změřte dveře, schodiště a chodby

Před stěhováním byste měli změřit všechna místa v domě, kterými bude piano procházet, abyste se ujistili, že nástroj přestěhujete bez problému. Nejprve změřte samotné piano, a poté změřte všechny dveře, schodiště a chodby, abyste posoudili, jak manévrovat s pianem.

Přizvěte si co nejvíce pomocníků

Jakmile budete mít takto připravené piano, doporučujeme sestavit silný tým pomocníků. Ke stěhování budete potřebovat nejméně čtyři lidi, kteří jsou v dobré kondici a mají opravdu sílu.

Co dál?

Stěhování piana je náročná činnost, která vyžaduje pořádnou dávku síly, ale také trpělivosti. Pamatujte, že spěchat se určitě nevyplatí. Proto při průchodu dveřmi a procházení kolem rohů si dejte na čas, abyste minimalizovali poškození piana nebo domu.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34