Jak na stěhování akvária? Víme, jak na to!

Jak na stěhování akvária? Víme, jak na to!

Jak na stěhování akvária? Víme, jak na to!

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Ale každé stěhování, i přesun akvária, se nechá zvládnout s klidem a grácií, když víte, jak na to.

Začínáme

První krok, který uděláte na cestě při stěhování akvária, je příprava všeho potřebného, tedy musíte mít síťku na vylovení rybiček, uzavíratelná plastová vědra, hadici na odčerpání vody, plastové sáčky, lepicí pásku, bublinkovou fólii, izolační pěnové desky, balicí papír, stěhovací polystyrenové boxy.

Odlov rybiček

Obecně se nedoporučuje krmit rybičky 24 až 48 hodin před stěhováním, jelikož se stačí vyprázdnit. Nemusíte mít obavy, že by obyvatelé akvária pošli hladem, bez potravy vydrží až týden. Máte-li menší rybky a stěhování bude trvat méně než hodinu, stačí, když je vložíte do plastových sáčků s vodou z nádrže. Následně je umístěte do pevného boxu, nejlépe polystyrenového určeného pro přepravu ryb, tím budou chráněné před nárazy a zajistíte stálou teplotu vody. Jestliže stěhování bude trvat delší dobu, umístěte ryby do uzavíratelných plastových kyblíků. Kyblíky musí být čisté! Naplňte je vodou z nádrže, následně přidejte určitý počet ryb podle velikosti nádoby, pečlivě uzavřete. Doporučení zní: vyjmutí rybiček ponechte opravdu až na poslední chvíli.

Vyčistěte nádrž

Rybičky máte zajištěné, přichází čas věnovat pozornost samotné nádrži. Odpojte všechna zařízení, vyjměte opatrně rostliny, které přendejte do nádoby s vodou z nádrže. Další předměty (kameny, výzdoba) vyčistěte a osušte, poté je řádně zabalte do bublinkové fólie a papíru. Opatrně vyjměte a zavalte zbylé vybavení (světla, čerpadlo, topení).

Akce voda

Rozhodně nestěhujte akvárium i s vodou. Vodě začněte věnovat pozornost 5 dnů před stěhování a každý den vyměňte 20 % vody, ne více. Rybičky tak získají dostatek čisté vody. Nejsnazší způsob, jak odčerpat vodu, je použití hadice. Váš cíl je ušetřit co nejvíce kapaliny, abyste nemuseli nádrž nově napouštět. Pro ryby je takto mnohem lepší, minimalizuje totiž zdravotní problémy jejích obyvatel.

Zabalte akvárium

Z akvária sejměte víko a zabalte jej do bublinkové fólie. Samotnou nádrž ideálně zabalte do krabice, použijte pěnovou výplň, abyste vyplnili všechny mezery a zabránili tím posunu akvária.

Stěhování akvária

Během cesty ryby nekrmte. S nádobami zacházejte velice opatrně, pečlivě rovněž vybírejte osoby, které vám se stěhováním pomohou. Až bude akvárium na novém místě, kvůli adaptaci do něj vložte rybky nejdříve v sáčku, až se přizpůsobí teplotě vody, vypusťte je.

Related Posts

Zadejte hledané slovo


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/widgets/widgets.php on line 23

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/18347/virtual) in /data/web/virtuals/18347/virtual/www/wp-content/plugins/moveco-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34